18 lekcji video
600+ studentów
70+ minut nagrań

Angular i Java

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy Angular i Java to dobre połączenie to świetnie trafiłeś.

Przygotowałem dla Ciebie sporą dawkę materiałów, dzięki którym będziesz w stanie:

• Poznać niezbędną wiedzę aby zacząć z Angularem
  • Sprawdzić czy Angular jest dla Ciebie
  • Zaoszczędzić nawet do kilku miesięcy

Zastanawiasz się zapewne jak to możliwe.

Ze względu na to, że podczas swojej nauki Angulara popełniłem sporo błędów, Ty już nie musisz ich powtarzać. Zebrałem dla Ciebie kilkuletnie spostrzeżenia oraz doświadczenia w postaci pięcioetapowego procesu.

Usystematyzowałem proces przede wszystkim pod kątem efektywnej nauki.

O MNIE

Nazywam się Adam Szejba i na co dzień w kręgu moich zainteresowań znajdują się Angular i Java. Komercyjną przygodę z programowaniem zacząłem w 2015 roku jeszcze podczas studiów. Ukończyłem studia I stopnia na uczelni PJATK, uzyskując tytuł inżyniera.

Większość projektów w których brałem udział dotyczyła obszaru bankowości. W związku z tym, że miałem możliwość pracy dla dużych organizacji zauważyłem, że Angular i Java doskonale uzupełniają się w aplikacjach klasy enterprise.

Gdy zaczynałem naukę Angulara szukałem kursów oraz blogów o tematyce: Angular dla Java Developeram lub Angular i Java. Niestety w ówczesnym czasie nie znalazłem takich materiałów. Po kilku latach doświadczeń postanowiłem stworzyć szkołę, ponieważ zależy mi na tym aby nauka była jak najbardziej efektywna i przyjemna.

Kilka lat temu moją pasją była koszykówka, jednak z powodów zdrowotnych musiałem znaleźć inne zajęcie. Dziś moją pasją jest programowanie oraz chęć propagowania wiedzy.

PRACOWAŁEM PRZY PROJEKTACH

5 największych problemów z jakimi
będziesz się mierzył podczas nauki Angulara

Pisanie tak samo jak w Javie

Jeżeli miałeś taki pomysł to moja rekomendacja jest nastepująca: Nie idź w tym kierunku.

Takie podejście może się chwilowo sprawdzić i nawet część rozwiązań będzie działać, ale:

• będzie to wbrew ogólnie przyjętym standardom
  • jeżeli myślisz o komercyjnej przygodzie z Angularem to będzie to źle odbierane

Wystarczy, że poznasz pewne podobieństwa oraz różnice. Dzięki temu zobaczysz, że Twoja wiedza oraz podejście wejdą na zupełnie inny poziom.

Teoria i dobre praktyki

Ile razy słyszałeś, że najlepszym sposobem, żeby się nauczyć danego frameworka jest po prostu napisanie w nim własnej aplikacji?

Oczywiście jest to jedna z lepszych praktyk, ale występuje tutaj jedno małe niedopowiedzenie, które może stanowić o jakości Twojej nauki. Jeżeli będziesz uczył się nowego języka powielając błędy to jakość oraz efekty nauki nie będą zadowalające.

Poznając niezbędną teorię oraz dobre praktyki, będziesz w stanie od samego początku optymalizaować proces nauki.

Podobieństwa i różnice

Brak znajomości znaczących podobieństw oraz różnic może mieć negatywny wpływ na Twój odbiór Type Scriptu oraz Angulara.

Poznanie jakie są podobieństwa i różnice pozwoli Ci świadomie i swobodnie poruszać się w części frontendowej aplikacji.

Jest to wiedza niezbędna aby Twoja nauka Angulara była efektywna.

CSS i stylowanie

CSS to prawdziwy profesjonalista, jeżeli chodzi o zniechęcenie do siebie programistów backendowych.

Sam zmagałem się wiele lat z tym problemem i był to element, który przychodził mi z wielkim trudem.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: nie musi tak być.

Wszystko zmieniło sie gdy wykorzystałem zasadę pareto w podejściu do nauki CSS i Tobie proponuję tę samą drogę.

Pisanie aplikacji od nowa

Na szczęście nie jest to prawda i szkielet dobrze wyglądającej aplikacji z przygotowanymi komponentami do reużycia, jesteś w stanie odpalić w mniej niż 5 MINUT.

Wystarczy wykorzystać odpowiednie biblioteki.

Co znajdziesz w bibliotece?

Bibliotekę stworzyłem z myślą o Tobie, abyś jako Java Developer miał jak najmniejszy próg wejścia oraz abyś od samego początku swojej przygody z Angularem widział szybkie efekty, motywujące do dalszej nauki.

W bibliotece znajdziesz generyczne rozwiązania umożliwiające reużycie komponentów i funkcjonalności w wielu miejscach aplikacji. Znajdziesz także wiele przykładów dobrych praktyk jak np. zapobieganie wyciekom pamięci lub implementacja formularza z obsługą błędów.

Dostępne funkcjonalności:

• Funkcjonalność wykresów
  • Formularz z podpiętymi walidacjami
  • Karty do prezentowania np. samochodów lub użytkowników
  • Dynamiczną implementację flex box'a czyli managera, który zarządza rozkładem elementów
  • Pobieranie i dodawanie plików/zdjęć
  • System powiadomień

Co znajdziesz w procesie?

MODUŁ 1

• Instalacja niezbędnych narzędzi
  • Czym jest Angular CLI?
  • Wygenerowanie oraz odpalenie projektu