ANGULAR DLA JAVA DEVELOPERA

Poznaj proces, dzięki któremu poznasz niezbędną wiedzę, aby zacząć z Angularem

0 +
STUDENTÓW
LEKCJI W FORMIE WIDEO

Angular i Java

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy Angular i Java to dobre połączenie to świetnie trafiłeś.

Przygotowałem dla Ciebie sporą dawkę materiałów, dzięki którym będziesz w stanie:

poznać niezbędną wiedzę aby zacząć z Angularem

sprawdzić czy Angular jest dla Ciebie

zaoszczędzić nawet do kilku miesięcy

Zastanawiasz się zapewne jak to możliwe.

Ze względu na to, że podczas swojej nauki Angulara popełniłem sporo błędów, Ty już nie musisz ich powtarzać. Zebrałem dla Ciebie kilkuletnie spostrzeżenia oraz doświadczenia w postaci pięcioetapowego procesu.

Usystematyzowałem proces przede wszystkim pod kątem efektywnej nauki.

5 największych problemów

z jakimi będziesz się mierzył podczas nauki Angulara

1. Pisanie tak samo jak w javie

Jeżeli miałeś taki pomysł to moja rekomendacja jest nastepująca: Nie idź w tym kierunku.

Takie podejście może się chwilowo sprawdzić i nawet część rozwiązań będzie działać, ale:

– będzie to wbrew ogólnie przyjętym standardom

– jeżeli myślisz o komercyjnej przygodzie z Angularem to będzie to źle odbierane

Wystarczy, że poznasz pewne podobieństwa oraz różnice. Dzięki temu zobaczysz, że Twoja wiedza oraz podejście wejdą na zupełnie inny poziom.

2. PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Brak znajomości znaczących podobieństw oraz różnic może mieć negatywny wpływ na Twój odbiór Type Scriptu oraz Angulara.

Poznanie jakie są podobieństwa i różnice pozwoli Ci świadomie i swobodnie poruszać się w części frontendowej aplikacji

Jest to wiedza NIEZBĘDNA aby Twoja nauka Angulara była EFEKTYWNA.

3. TEORIA I DOBRE PRAKTYKI

Ile razy słyszałeś, że najlepszym sposobem, żeby się nauczyć danego frameworka jest po prostu napisanie w nim WŁASNEJ APLIKACJI?

Oczywiście jest to jedna z lepszych praktyk, ale występuje tutaj jedno małe niedopowiedzenie, które może stanowić o JAKOŚCI Twojej nauki. Jeżeli będziesz uczył się nowego języka powielając błędy to jakość oraz efekty nauki nie będą zadowalające.

Poznając niezbędną teorię oraz dobre praktyki, będziesz w stanie od samego początku OPTYMALIZOWAĆ PROCES NAUKI.

4. CSS i stylowanie

CSS to prawdziwy profesjonalista, jeżeli chodzi o zniechęcenie do siebie programistów backendowych.

Sam zmagałem się wiele lat z tym problemem i był to element, który przychodził mi z wielkim trudem.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: NIE MUSI TAK BYĆ

Wszystko zmieniło sie gdy wykorzystałem ZASADĘ PARETO w podejściu do nauki CSS i Tobie proponuję tę samą drogę.

5. PISANIE APLIKACJI OD NOWA

Prawdopodobnie wydaje Ci się, że aby napisać aplikację, musiałbyś poświęcić bardzo dużo czasu na warstwę prezentacji, a co za tym idzie pisać wszystkie komponenty i kontrolki samemu.

Na szczęście nie jest to prawda i szkielet dobrze wyglądającej aplikacji z przygotowanymi komponentami do reużycia, jesteś w stanie odpalić w mniej niż 5 MINUT.

Wystarczy wykorzystać odpowiednie biblioteki.

co znajdziesz w procesie?

- Instalacja niezbędnych narzędzi
- Czym jest Angular CLI?
- Wygenerowanie oraz odpalenie projektu
- Omówienie struktury projektu

Podobieństwa i różnice

- Klasy
- Metody
- Gettery i dostęp do zmiennych

Praktyka

- Praca z aplikacją
- Generyczny komponent
- @Input

Teoria i dobre praktyki

Opis architektury:
- Komponent
- Serwis
- Moduł

CSS

Wprowadzenie do CSS:
- FlexBox - zarządzanie layoutem
- Angular Material - gotowe komponenty

Praca z aplikacją

- Pobranie szkieletu aplikacji
- Pobranie danych z backendu

POZNAJ PROCES

O mnie

angular-java

Nazywam się Adam Szejba i na co dzień w kręgu moich zainteresowań znajdują się Angular i Java. Komercyjną przygodę z programowaniem zacząłem w 2015 roku jeszcze podczas studiów. Ukończyłem studia I stopnia na uczelni PJATK, uzyskując tytuł inżyniera.

Większość projektów w których brałem udział dotyczyła obszaru bankowości.
W związku z tym, że miałem możliwość pracy dla dużych organizacji zauważyłem, że Angular i Java doskonale uzupełniają się w aplikacjach klasy enterprise.

Gdy zaczynałem naukę Angulara szukałem kursów oraz blogów o tematyce: Angular dla Java Developeram lub Angular i Java. Niestety w ówczesnym czasie nie znalazłem takich materiałów. Po kilku latach doświadczeń postanowiłem stworzyć szkołę, ponieważ zależy mi na tym aby nauka była jak najbardziej efektywna i przyjemna.

Kilka lat temu moją pasją była koszykówka, jednak z powodów zdrowotnych musiałem znaleźć inne zajęcie. Dziś moją pasją jest programowanie oraz chęć propagowania wiedzy.

WYKONANE PROJEKTY

BANK PEKAO